Rádio Vlna

Aj duševnému zdraviu by sme mali venovať zvýšenú pozornosť!
REDAKČNÝ PRÍSPEVOK

Aj duševnému zdraviu by sme mali venovať zvýšenú pozornosť!

Novinky

Cieľom Svetového dňa duševného zdravia, ktorý pripadol na 10. októbra, je zvýšiť informovanosť verejnosti v otázkach duševného zdravia na celom svete.

Ľudia podceňujú prevenciu svojho duševného zdravia. Odborníci upozorňujú, že duševnému zdraviu by sme mali venovať rovnakú pozornosť a starostlivosť ako telesnému zdraviu. 

Zhoršenie duševného zdravia je v súčasnosti spojené s uponáhľanou dobou a spôsobom života, ktorý žijeme. Aj neustály tlak na človeka, a to nielen v práci, ale aj doma sa dokáže podpísať pod zhoršené duševné zdravie.

Duševné zdravie si treba chrániť pred vonkajšími vplyvmi a nástrahami dnešnej doby. "Je dobré sústrediť sa na veci, ktoré fungujú. Veľmi často sa stáva, že pod vplyvom negatívnych vplyvov, ktoré nás pohlcujú, je prirodzené, že si všímame zlé veci. Preto je dobré zamerať svoju pozornosť opačným smerom. Stačí, keď si budem všímať, čo pekné sa mi dnes stalo," radí psychológ Martin Miller. 

Na Slovensku stúpa počet ľudí navštevujúcich psychiatrické ambulancie. Podľa štatistiky z Národného centra zdravotníckych informácií, výskyt nových duševných porúch vzrastá približne o 23 percent ročne. 

Zdroj: Rádio Vlna

Zdroj fotografie: shutterstock.com

Ďakujeme za vaše názory

Skvelé zľavy na každý deň

Všetky zľavy  
Left branding
Right branding

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Rádio Vlna aj v mobile

Aplikácia Rádia Vlna je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem

Prihlásenie

alebo Registrácia Zabudol som heslo

Registrácia

Zabudnuté heslo