Rádio Vlna

Chytá vás migréna v práci? Toto urobte
ZAUJÍMAVOSTI

Chytá vás migréna v práci? Toto urobte

Novinky

Migréna je treťou najčastejšie sa vyskytujúcou chorobou na svete. Mnohí ľudia ňou trpia každý jeden deň. Ako jej predchádzať na pracovisku?

Ak ste niekedy mali tú smolu, že vás prepadla, veľmi dobre viete, aká nepríjemná vie byť. Okrem samotnej tupej bolesti je sprevádzaná nevoľnosťou, závratom, citlivosťou na svetlo a hluk. Najlepšie sa cítite v tichej a tmavej miestnosti. Sami so sebou.

Lenže čo robiť, keď migréna udrie počas pracovného dňa? V prvom rade by ste sa mali šéfovi čo najskôr zdôveriť so svojím zdravotným stavom. Aj s tým, že migrény vás zvyknú trápiť. Pre niekoho to môže byť skľučujúci moment, no je to skutočne dôležité. Pokojne to môžete doložiť aj lekárskou správou.

Spamätať sa z migrény totiž nie je rýchle, v priemere to trvá od štyroch do 72 hodín, a tak by mal váš zamestnávateľ vedieť, s čím má dočinenia. Vybudovaná dôvera medzi vami a šéfom pomôže navyše odbúrať stres, ktorý je jedným zo spúšťačov migrény.

Následne by mal váš nadriadený prihliadnuť na to, aby ste dostali také pracovné podmienky, aké skutočne potrebujete. Ak na vás migréna aj napriek tomu zaútočí, urobíte najlepšie, ak zmenu stavu oznámite šéfovi, ktorý vás môže pustiť z práce do domáceho liečenia, prípadne za lekárskou starostlivosťou.

(r)

Zdroj fotografie: shutterstock

Ďakujeme za vaše názory

Skvelé zľavy na každý deň

Všetky zľavy  
Left branding
Right branding

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Rádio Vlna aj v mobile

Aplikácia Rádia Vlna je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem

Prihlásenie

alebo Registrácia Zabudol som heslo

Registrácia

Zabudnuté heslo