Rádio Vlna

Sú známe najpoužívanejšie mená za rok 2016
NOVINKY

Sú známe najpoužívanejšie mená za rok 2016

Novinky

Rodičia dávajú deťom čoraz viac slovanské mená. Aj tento rok sa ale v matrikách objavili i netradičné mená.

Najpoužívanejšími menami roka 2016 na Slovensku sú rovnako ako vlani Jakub a Ema, prípadne Emma. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnil portál Najmama.sk v spolupráci s matrikami.

Medzi chlapcami nedošlo k zmene ani na druhej priečke, kde je meno Adam. Michala, ktorý tento rok klesol na päťku, nahradil na treťom mieste Samuel. V prvej desiatke sa objavili aj Martin, Tomáš, Matej, Filip, Lukáš a Sebastián, ktorý je zároveň jediným nováčikom v Top 10. Vypadol z nej, naopak, Peter.

Meno Ema, prípadne Emma sa objavilo v najlepšej trojke v 24 okresoch. Na druhom mieste je Sofia, ktorá bola vlani na štvorke. Tretím najčastejším dievčenským menom je Natália, ktorá vlani skončila na druhom mieste. Oproti minulému roku z prvej desiatky vypadli Katarína, Eliška a Karolína. K tohtoročným nováčikom patria Anna, Hana, Kristína a Adela. Okrem nich sa do Top 10 dostali aj Nina, Viktória, Nela a Laura.

I keď to v rebríčku Top 10 nie je vidieť, rodičia dávajú potomkom čoraz viac slovanské mená.

Aj tento rok sa ale v matrikách objavili i netradičné mená ako napríklad Armani, Diego, Chanel. Vyskytli sa aj Lucas, Tobias, Anny, Antoine alebo Boglárka. V Nitre chceli rodičia pomenovať dcéru Komút, nevedeli však potvrdiť jeho reálnosť, a tak museli pristúpiť k zmene.

Zdroj: www.webnoviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Skvelé zľavy na každý deň

Všetky zľavy  
Left branding
Right branding

Stiahnite si aplikáciu a počúvajte Rádio Vlna aj v mobile

Aplikácia Rádia Vlna je dostupná v App Store a Google Play.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Zobraziť viac informácií Rozumiem

Prihlásenie

alebo Registrácia Zabudol som heslo

Registrácia

Zabudnuté heslo