Zavrieť [x]
Zavrieť [x]
Playlist

hraných skladieb

  • {{ song.title }}

    {{ song.author }}

    Album {{ song.album }}

    {{ song.time }}

Zavrieť [x]
Texty
Zavrieť [x]
Podcasty

Novinky

Poďte s nami na 90's SUPER Fest 2023

  • MZ

Minuloročný úspech vystúpenia DJa Boba v Nitre bol jasným dôkazom, že ľudia sa chcú baviť, že niektoré hity sú skutočne nesmrteľné, že hudba spája a podujatie tohto druhu musí mať svoje pokračovanie. A aj bude.

V sobotu 27. mája 2023 uvidíte na Amfiteátri v Nitre to najlepšie z 90. rokov v podaní interpretov ako 2 Unlimited, Haddaway, Twenty 4 Seven feat. Stay C & Kelly, Captain Jack, S.T.S.B. fka Fun Factory a LayZee fka Mr. President.

Viete, čo je najlepšie? Celým programom vás bude sprevádzať moderátor Martin Chynoranský a medzi 13:30-15:10 môžete zažiť Oldies Párty Rádia Vlna, kde sa k nemu pridá aj jeho "parťáčka" z Dobrého rána Dominika Dadíková. Tešíme sa na vás.

Hviezdy, ktoré v daný večer uvidíte na pódiu, svojho času triumfovali na popredných priečkach hitparád, zbožňovali ich fanúšikovia po celom svete a ich najznámejšie skladby si mnohí spievame dodnes, bez ohľadu na príležitosť.

S.T.S.B. FKA FUN FACTORY

Nemecká eurodancová skupina Fun Factory vznikla v roku 1992. Podobne ako mnohé projekty z tohto obdobia prešla za viac ako tridsať rokov niekoľkými personálnymi zmenami. V dnešnej zostave je zo zakladateľov Balca Tözün, Toni Cottura a Stephan Browarczyk. Štvoricu dopĺňa Anthony Freeman. Medzi ich top skladby patria bez pochyby hity I Wana B with U, Celebration či Do Wah Diddy (cover skladby Manfreda Manna).
HADDAWAY


Nestor Alexander Haddaway si tento rok pripomína tridsiate výročie vydania hitu What Is Love, ktorý sa dostal na prvé miesto hitparád v trinástich krajinách. Jeho debutový album The Album získal platinovú platňu v Nemecku a Švajčiarsku, v piatich krajinách zlatú (Rakúsko, Fínsko, Francúzsko, Švédsko a Veľká Británia). K jeho ďalším veľkým hitom patria napríklad Life či Rock My Heart. O jeho popularite svedčia aj počty videní jeho videoklipov na online platformách alebo počúvanosť skladieb v digitálnej distribúcii. Aj jeho si však budú môcť fanúšikovia užiť naplno v Nitre.

TWENTY 4 SEVEN FEAT. STAY C & KELLY


I Can’t Stand It, Slave To The Music, Is It Love.
Pri spomienke na tri vybrané hity skupiny sa mnohým doslova roztancujú nohy. Holandská eurodancová formácia Twenty 4 Seven si pripomína 30. výročie svoje nepretržitej prítomnosti na tanečných parketoch po celej Európe. Na festival 90’s Super Fest prídu v zostave Ruud van Rijen, Hanks, Jacks, Nance, Stay-C a Kelly. Počas roka 2023 je to zatiaľ ich jediné plánované vystúpenie na Slovensku. O dôvod viac, prečo si ho nenechať ujsť.

2 UNLIMITED


Táto eurodance kapela bola založená v roku 1991. Skupinu tvorilo už toho času holandské spevácke duo - rapper Ray Sli jngaard a speváčka Anita Doth. Počas prvých piatich rokov dosiahli výrazné úspechy, mali šestnásť hitov, ako napríklad Get Ready For This, Twilight Zone či Tribal Dance. Celosvetovo predali vyše 18 miliónov albumov. Bezpochyby najväčším hitom zoskupenia ostáva skladba No Limit, ktorá vyšla v januári 1993 z ich druhého štúdiového albumu. 

CAPTAIN JACK

Captain Jack na seba pútali pozornosť predovšetkým originálnymi klipmi, štylizovanými do podoby vojenských cvičení, v ktorých za sprievodu polonahých komparzistiek účinkovali protagonisti skupiny. Oblečení bývali do uniforiem dôstojníkov americkej armády a jedno sa im nedá uprieť, vždy zaujali. Najväčší úspech zaznamenali v druhej polovici deväťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Captain Jack taktiež produkovali skladby v hudobnom štýle eurodance. Na párty vo veľkom štýle vás pozýva Bruce Lacy zo spomínanej formácie a sľubuje párty roka. „Bude to skvelá zábava, veľa umelcov. Ale pamätajte! Je iba jeden Captain Jack, party maker 90. rokov. Vidíme sa čoskoro,“ tvrdí.

MR. PRESIDENT


Na podujatí tohto typu nesmie chýbať ani formácia Mr. President. V deväťdesiatych rokoch táto kapela borila všetky rekordy. Kazetu s pesničkami Mr. Prezident musel mať doma skrátka každý a ich megahit Coco Jambo poznáme určite všetci. Koniec koncov, práve ten sa umiestnil na predných priečkach veľkého množstva hitparád, vrátane "Billboard Hot 100". Medzi jej ďalšie hity patria skladby Night Club či Up´n away. Aj keď časy svojej najväčšej slávy majú členovia dávno za sebou, stále platí, že na koncertoch dokážu svojimi piesňami roztancovať všetky generácie. Príďte sa presvedčiť.