Zavrieť [x]
Zavrieť [x]
Playlist

hraných skladieb

  • {{ song.title }}

    {{ song.author }}

    Album {{ song.album }}

    {{ song.time }}

Zavrieť [x]
Texty

aktuálna pesnička

Zavrieť [x]
Podcasty

Súťaže

SMOLU NOSÍŠ TY, LÁSKA

  • MZ

Zaregistrujte sa do súťaže a vyhrajte.

V týždni od 12.6.2023 - 16.06.2023 bude od pondelka do štvrtka (12.6.-15.6.) prebiehať súťaž o dennú cenu a v piatok 16.6.2023 zo všetkých zapojených vyžrebujeme jedného výhercu hlavnej ceny.

VÝHRY

Denná výhra (pondelok až štvrtok) - 4 vstupenky do kina v sieti kín Cinemax.

Hlavná cena - pobyt pre dve osoby v Hoteli Lesná.

KLIKNITE A PREČÍTAJTE SI SÚŤAŽNÉ PRAVIDLÁ

O filme:

Dať prednosť istote a kariére alebo dobrodružstvu a láske? Na túto otázku nájdete odpoveď v romantickej komédii inšpirovanej skutočným príbehom, v hlavných úlohách s Michaelou Čobejovou a Ivanom Franěkom.

‌Hlavná postava, päťdesiatnička Monika, má pocit, že v živote dosiahla všetky pre spoločnosť dôležité méty. Dieťa už má odrastené a ako workoholičke sa jej kariérne veľmi darí. S manželom má však stále spoločného menej a menej a v myšlienkach sa čoraz častejšie vracia do mladosti, kedy sa nebála vybočiť zo zabehnutých koľají a vedela oceniť krásu okamihu. Monika sa rozhodne objaviť svoje dobrodružné ja a prihlási sa na kurz lezenia, ktorý organizuje Igor. Igor je absolútnym protikladom Moniky – spontánny, až chaotický blázon, celoživotný dobrodruh bez sebareflexie a zmyslu pre zodpovednosť, ktorý sa zmieta v problémoch, za ktoré môže jeho ľahkovážny životný štýl.

‌Námet podľa producentky napísal osud. „Ten film ku mne prišiel sám, na letnej dovolenke s priateľmi. Pozerala som sa na jeden zamilovaný pár a hovorila som si, že toto je na nakrútenie,“ hovorí Michaela Čobejová. Snímka, ako ďalej tvrdí, „je o hľadaní samého seba. O Monike, ktorá aj napriek tomu, že je vydatá a má úspešnú kariéru, túži objaviť skutočný zmysel svojho života. Chce si splniť sny, o ktorých ani nevedela že má,“ vysvetľuje. Igor, ktorý v nej prebudí tieto túžby, je horolezec a jaskyniar. „Je to veľký dobrodruh. Žije mimo zákonov civilizácie. Prechádza sa prírodou a zabúda žiť zodpovedne a starať sa aj o iné veci. Až stretnutie s Monikou ho sčasti vráti do reality,“ vysvetľuje český herec Ivan Franěk a jeho filmová partnerka ho dopĺňa: „Je to skrátka krásny a úsmevný príbeh lásky.“

‌Film je kombináciou romantickej komédie a road movie, ktorý sa odohráva v čarovnom prostredí Tatier, slovenských jaskýň a chorvátskeho ostrova Hvar.