Texty
Zavrieť [x]
Podcasty

Šport

Na začiatku šampionátu tomu výkony nenasvedčovali: KANAĎANIA sú však hokejovými majstrami sveta!

Kanada mala suverénne najhorší štart vo svojej hokejovej histórii a napokon odchádza so zlatými medailami.

Kanadskí hokejisti získali na 84. majstrovstvách sveta v Rige zlato. V nedeľnom finále zdolali Fínsko 3:2 po predĺžení. Víťazný a rozhodujúci gól strelil v 67-mej minúte Nick Paul.

"Javorové listy" dosiahli na zlaté medaily aj napriek mimoriadne nevydarenému vstupu do šampionátu, keď prehrali úvodné tri zápasy v základnej B-skupine. Do štvrťfinále postúpili Kanaďana až zo 4. miesta a v závere skupinových bojov už nemali postup vo vlastných rukách. Vo štvrťfinále otočili skóre s Ruskom a vyhrali 2:1 po predĺžení, v zámorskom semifinále si zase poradili s USA 4:2. Vo finále vrátili Fínsku prehru z finále predošlých MS 2019 v Bratislave.

Kanada si tak na konto pripísala už 27-my "zlatý titul". Spolu získala na hokejových majstrovstvách 51 cenných kovov.

Strieborné Fínsko tak neobhájilo víťazstvo z roku 2019. "Suomi" vtedy po triumfe 3:1 v Bratislave získali svoj tretí titul v histórii. V roku 2022 bude hostiť hokejový šampionát práve Fínsko.